Schowek02Lachowice, dnia: 9 - maja 2021 roku

"Tylko Chrystus może uciszyć lęk człowieka.
patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów!
On jest waszym nieodłącznym przyjacielem."

Jutro rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje, tak zwane Dni Krzyżowe. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli,  o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie oraz o ustanie pandemii. Modlitwy rozpoczniemy o godz. 17:30 w kościele a następnie Msza Święta.

Przez cały maj codziennie, w kościele odprawiamy nabożeństwo majowe. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Tych, którzy do kościoła przyjść nie mogą, zachęcamy do śpiewania litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach. Udekorujmy je w tym miesiącu kwiatami i uporządkujmy ich otoczenie.

W czwartek pierwsze w tym roku uroczystości fatimskie o godz. 18:00 - Msza Święta, następnie różaniec.Intencje fatimskie prosimy składać w zakrystii.

W TYM TYGODNIU RZYPADA
W piątek - święto św. Maciaja, Apostoła.

Rodzinom od numeru: 81 - 100 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od numeru: 101 - 120. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Janusza Świerkosza i Pani Jadwigi Kachwel.

Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom życzymy wszelkich łask od Chrystusa Miłosiernego oraz opieki Matki Bożej.