Lachowice, dnia: 25 - kwietnia 2021 roku

W tym jakże szczególnym miesiącu,
biegnijmy do przydrożnych kapliczek,
klęknijmy w domu przed Jej Wizerunkiem,
pójdźmy wreszcie na nabożeństwo,
aby wyśpiewać Jej Litanie.
Św. Jan Paweł II

Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

Dziś przypada święto św. Marka, Ewangelisty.

W czwartek - rozpocznie się  nowenna przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika.
W czwartek - przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

W sobotę 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie będziemy gromadzić się o godz. 18:00 na Eucharystii, po której będziemy odprawiać nabożeństwo majowe. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych o liczny udział w tych nabożeństwach majowych.

Dzień 1 maja - to także Święto Pracy, wspomnienie św. Józefa Robotnika.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

Wszystkim tym, którzy w Tygodniu Miłosierdzia, złożyli ofiary pieniężne na Seminarium Duchowne składamy serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 41 - 60 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 61 - 80. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.