Lachowice, dnia: 18 kwietnia 2021 roku

Naród ginie,
Gdy znieprawia swojego ducha
Naród rośnie,
Gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza;
Tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć!

Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Biblia zawiera bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W środę po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Za ofiary składana dzisiaj na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Rodzinom od numeru: 21 - 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu, rodziny od numeru: 41 - 60. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Kubieniec i Pani Zofii Kwaśnej.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: † Tadeusz Targosz, † Wojciech Sikora † Kazimiera Klimczak. A we wtorek o godz. 11:30 w kościele odbędzie się pogrzeb † Emilii Kubieniec a w środę o godz. 14:30 w kościele, † Jana Stachowskiego. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.