10Z101Lachowice, dnia: 28 – marca 2021 roku.

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach,
gdzie ludzie cierpią i konają...na miejscach,
gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Jan Paweł II.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia.  Dziś obchodzimy pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.  Uroczysta Msza Święta z poświęceniem palm i procesja ku czci Chrystusa Mesjasza Króla o godzinie 10:15.

Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
Uroczysta Msza Święta zwana Wieczerzą Pańską o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, Ciemnicy i adoracja do godz. 20:00.

Wielki Piątek - dla każdego wierzącego jest dniem szczególnym.
Jest dniem męki i śmierci Zbawiciela. W tym dniu Kościół nie sprawuje ofiary Mszy Świętej. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00 - w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. O godzinie 17:00 - Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18:00 - na którą złożą się: Modlitwy, Adoracja Krzyża, wspólna Komunia Święta i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Następnie Gorzkie Żale i adoracja do godziny 22:00 w nocy. Prosimy, aby na Wielki Piątek oczyścić i odpowiednio przyozdobić wszystkie krzyże na terenie parafii, również na cmentarzu i we własnych domach rodzinnych. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły i na ten dzień nie ma dyspensy.

Wielka Sobota - Wigilia Paschalna.
W tym dniu smutek przeplata się z radością. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 18:00. Na Mszę Świętą Wigilii Paschalnej prosimy przynieść świece. W tym dniu nasz chrześcijański zwyczaj każe nam przynieść do poświęcenia pokarmy, które spożyjemy w poranek wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w kościele odbędzie się o godzinie 10:00 - 11:00 - 12:00. W kaplicy na Kralach o godzinie 12:00.

Niedziela - Zmartwychwstania Pańskiego.
O godzinie 6:30 - Procesja Rezurekcyjna.

Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego. We wtorek i w środę będzie możliwość spowiedzi świętej od godz. 17:30.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od Numeru: 381 - 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w czwartek, rodziny od Numeru: 401 - 420. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Heleny Mikołajczyk i Pani Ireny Rawickiej.

Jutro o godz. 13:30 w kościele odbędzie się pogrzeb † Anny Popielarczyk z Lachowic Dolnych.  Módlmy się  w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.