maj ave maria Lachowice, dnia: 6. grudnia 2020 roku

Maryja pełna łaski, Dziewica Niepokalana, przez całe życie
pozostawała całkowicie otwarta na Boga,
w doskonałej zgodzie z Jego wolą - także w momentach
trudnych, z których najtrudniejsze były te,
które przeżyła na Kalwarii, u stup krzyża.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się
w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

Jutro wspomnienie św. Ambrożego.
We wtorek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. będą o godz. 7:00 i 17:00. W kaplicy na Kralach o godz. 16:00.

Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 17:00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

Na ołtarzach bocznych są do nabycia świece Caritas. Całkowity dochód ze sprzedaży tych świec oddajemy Caritas na pomoc ubogim dzieciom.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni a w szczególności na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem całorocznym strony internetowej w sieci tj. miejsce na serwerze i opłata za domenę internetową.

W imieniu nas kapłanów i całej służby kościelnej składamy wszystkim parafianom podziękowanie za ofiary za opłatki na stół wigilijny. Przekazane panu kościelnemu środki stanowią jego wynagrodzenie za całoroczną pracę w naszym kościele w 2020 roku oraz będą przeznaczane na  wypłatę comiesięcznego wynagrodzenia pani organistki w przyszłym roku kalendarzowym. Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 41 - 60 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 61 - 80. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Ireny Rawickiej.

Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Karol Leśniak lat 80 z Lachowic Dolnych.                  A we wtorek o godz. 11:00 w kościele, odbędzie się pogrzeb † Barbary Wątroba, lat 56 z Osiedla Rynek. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.