KND 010 wersja 1cLachowice, dnia: 25. października 2020 roku

Nie lękajcie się!
Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!

Dziękujemy dzisiaj Bogu za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

W środę – święto świętych Apostołów Szymona Judy i Tadeusza.

W przyszłą niedzielę 1 listopada, będziemy obchodzić, Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Msze Święte będą o godzinie 7:00 – 9:00 w kaplicy – 10:15 – 14:00. Po Mszy Świętej   o godzinie 14:00 – Procesja na cmentarz i modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

Spowiedź pierwszopiątkowa, będzie w piątek od godz. 15:30. Będzie to spowiedź również przed uroczystością wszystkich świętych, aby móc zyskać odpusty za zmarłych. Ze względu na bezpieczeństwo, księża będą spowiadać w dwóch miejscach kościoła – w części głównej i pod wieżą. Prosimy, aby wchodzić pojedynczo, oczekując na swoją kolej przed drzwiami do kościoła, a także zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w prowadzenie różańca w kościele w miesiącu październiku. Dzieci w sobotę na ostatnie nabożeństwo przyniosą plansze a za tydzień po Mszy świętej o godz. 10:15 otrzymają drobne upominki za solidne uczestnictwo w różańcu.

Państwu Annie i Stanisławowi Miśkowiec składamy najserdeczniejsze Bóg zapłać za ofiarowanie do naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość pięknych kwiatów. Bóg zapłać.

Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny, dla najmłodszych jest miesięcznik Staś. Warto pogłębiać i umacniać swoją wiarę.

Rodzinom od nr. 341 – 360 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny w czwartek od nr. 361 – 380. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka. Panu Kazimierzowi Kubieniec z Gustofów, składamy serdeczne Bóg zapła za wywiezienie liści z terenu kościoła. Bóg zapłać.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątko może się odbyć tylko na wyraźną prośbę rodziny zgłoszoną dzisiaj w zakrystii.

Jutro o godz. 11:30 w kościele, odbędzie się pogrzeb ś.p. † Janiny Świerkosz lat 92 z Lachowic Dolnych. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.