MB 028 48369c38107c8Lachowice, dnia: 27. września 2020 roku

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!

We czwartek rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy świętej i w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będziemy odprawiać o godzinie 17:30, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 18:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy  o wspólne odmawianie różańców domach. Prosimy dzieci i młodzież, Róże Różańcowe a także Grupy Parafialne o prowadzenie Różańca w kościele według ustalonego harmonogramu, który jest wywieszony przy ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii. Dzieci otrzymają plansze na których będą odnotowywać swój udział w nabożeństwach.

Poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klasy III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie we czwartek o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie informacyjne dla rodziców.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Informujemy, że najbliższą środę 30 września na Mszy św. o godz. 18:00 J.E. ks. Bp. Janusz Mastalski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Kandydaci wraz ze świadkami zgromadzą się już w kościele o godz. 17:45. Módlmy się za naszą młodzież, która w tych dniach przyjmie sakrament bierzmowania, aby duch Święty udzielał im męstwa w wyznawaniu wiary.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• Jutro - święty Wacław.
• We wtorek - święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał.
• W czwartek - święta Teresa od Dzieciątka Jezus.
• W piątek - święci Aniołowie Stróżowie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Jubilatów i solenizantów zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

Rodzinom od nr 261 - 280 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr 281 - 300.  W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Teresy Gałuszka i Pani Zofii Kwaśnej. Panu Kazimierzowi Kubieniec z Gustofów, składamy serdeczne Bóg zapłać za wywiezienie skoszonej trawy z terenu kościoła. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności ś.p. † Eligiusz Polański lat 73 z Osiedla Pierchałówka. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.