0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

im 1 242Lachowice, dnia: 9 sierpnia 2020

Tu, na Jasnej Górze, gdzie mieszka Królowa Polski,
w jakiś sposób zawsze byliśmy wolni.
O Jasną Górę też opierała się nadzieja narodu oraz wytrwałe
dążenie do odzyskania niepodległości,
wyrażane w tych słowach: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!”.
Jan Paweł II

Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

Jutro - przypada święto św. Wawrzyńca.
We Wtorek - św. Klary.
We czwartek - przypada święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

We czwartek 13-go sierpnia o godzinie 18:00 - serdecznie zapraszamy na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia wyjątkowo nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00 rano.

W piątek - przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W sobotę - będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu w kościele będą o godz. 7:00, 10:15 i o godz. 18:00. W kaplicy na Kralach o godz. 9:00. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

Zachęcamy do lektury prasy katolickie.
W przyszła trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na spłatę kolejnej raty za montaż paneli fotowoltaicznych przy naszym kościele.

Rodzinom od numeru: 121 – 140 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu w piątek od godz. 9:00 rodziny od numeru: 141 – 160. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Jadwigi Kachel i Pana Wojciecha Sikory.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.

Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Tadeusz Ślusarczyk lat 74 z Lachowic Górnych. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony