nr-93-jan-pawel-ii-3Lachowice, dnia: 26 kwietnia 2020 roku

Naród ginie,
Gdy znieprawia swojego ducha
Naród rośnie,
Gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza;
Tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć!

Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Biblia zawiera bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

W środę - przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewic i doktora kościoła.

W piątek 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie będziemy gromadzić się o godz. 18:00 na Eucharystii, po której będziemy odprawiać nabożeństwo majowe. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych o liczny udział w tych nabożeństwach majowych.

Dzień 1 maja - to także Święto Pracy, wspomnienie św. Józefa Robotnika.

W sobotę, 2 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze Święte, będą jak w każdą niedzielę.
W tym dniu obchodzimy też święto Polonii i Polaków za granicą.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

Za wszystkie ofiary przesyłane na konto parafialne a także złożone w zakrystii, składamy serdeczne Bóg zapłać. Jest to ważne wsparcie w sytuacji kiedy już przez kolejne niedziele nie ma ofiar składanych na tacę. Zamiast jak zwykle składanych ofiar w czasie Mszy świętych można wesprzeć utrzymanie parafii i kościoła wpłatą na konto parafialne podane na stronie internetowej naszej parafii. Za każdą ofiarę będziemy bardzo wdzięczni. Numer konta parafii: PL21 1020 1433 0000 1002 0035 4977

Arcybiskup metropolita krakowski na dzień 1 maja udziela dla archidiecezji krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 261 – 280.
W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Anny Baca i Pani Stanisławy Bałazy.