Lachowice, dnia: 08 marca 2009 roku.

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu.
Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.
Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego
i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty.

Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową o godzinie 16.00
W niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali o godzinie 16.00

Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.
Dzisiaj 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet!
Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach,
zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata.
Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

Dzisiaj w kościołach zorganizowano specjalną zbiórkę pieniężną do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
To okazja do wielkopostnego podzielenia się dobrem materialnym z tymi, którzy głoszą Chrystusa z dala od nas, często wśród prawdziwej biedy i wielu niebezpieczeństw.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne - czas modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem, otwarcia się na Słowo Boże i łaskę Chrystusa.
Rekolekcje są w życiu każdej Parafii ważnym wydarzeniem i przeżyciem religijnym.
Zbliżają człowieka do Boga i ludzi.
Zbawiciel zaprasza wszystkich mówiąc: „ Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy pracujecie i uginacie się pod ciężarem a ja was pokrzepię ".
Chrystus również upomina: „ Cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał a na swej duszy szkodę poniósł...”.
Prosimy wiernych: tak ustawmy swoje zajęcia, abyśmy wszyscy uczestniczyli w nabożeństwach rekolekcyjnych, przystąpili do sakramentów świętych, abyśmy potem nie musieli usprawiedliwiać się przed własnym sumieniem, że brakło nam, czasu.
Informujemy, wszystkich mężczyzn, że nauka stanowa dla nich odbędzie się w przyszłą niedzielę
po Mszy Świętej o godzinie 17.00
Prosimy, więc wszystkich mężczyzn, aby więc w przyszłą niedzielę przyszli na Mszę Świętą wieczorną.
Módlmy się gorąco w ciągu najbliższych dni o Boże błogosławieństwo w rekolekcjach dla księdza rekolekcjonisty i dla siebie, abyśmy wszyscy przez dobre ich odprawienie pojednali się z Bogiem i powrócili do źródeł i fundamentów życia chrześcijańskiego.

Rodzinom od Nr 361 - 370 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,
oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Nr 371 - 380.

W przyszła niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Michaliny Kwaśnej.

Dzisiejsza składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

W czwartek o godzinie 16.00 - w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie młodzieży z klasy drugiej gimnazjum przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej przy wejściu do kościoła, można złożyć swój podpis popierający projekt Ustawy o przywróceniu dnia wolnego od pracy Święta Trzech Króli.