2233Lachowice, dnia 16 - lutego 2020 roku

Człowiek pracując powinien naśladować Boga,
swojego Stwórcę, nosi bowiem w sobie - on jeden
ów szczególny pierwiastek podobieństwa do Niego.
Powinien naśladować Boga zarówno pracując,
jak i odpoczywając.

Serdecznie zapraszamy dziś na Adorację Najświętszego Sakramentu. Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, pogłębiajmy naszą osobistą i wspólnotową kontemplację.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii.

W tym tygodniu, w sobotę przypada - święto Katedry św. Piotra Apostoła.
Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Niech tego dnia nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.

W środę o godz. 17:00 poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

Rodzinom od numeru: 121 - 140 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 141 - 160. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Kot i Pana Jerzego Gwiżdża.