0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

JC 029 483d0f9f61ab0Lachowice, dnia: 26 – stycznia 2020 roku.

Cierpienie należy do ludzkiego losu.
Nie lękajcie się.
Chrystus zwyciężył świat.
On jest z Wami zawsze.
Jan Paweł II.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, skąd ustawicznie płynie modlitwa w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Na Msze świętą  o godz. 10:15 – prosimy, by matki, które urodziły dzieci w ubiegłym roku, przyniosły je do kościoła i ofiarowały Bogu.                

W święto Ofiarowania Pańskiego kończy się okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

W tym tygodniu patronują nam:
• We wtorek – Święty Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor kościoła.
• W piątek – Święty Jan Bosko.

Prosimy o zabieranie z kościoła prasy religijnej.

Rodzinom od numeru: 61 – 80 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,
oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 81 – 100. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Alicja Świerkosz lat 95 z Lachowic Górnych. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony