BN 013 48cf7f78d8518Lachowice, dnia: 12. stycznia 2019 Roku.

Wypłyń na głębię!
Zawierz Chrystusowi, pokonaj słabość i zniechęcenie,
i na nowo wypłyń na głębię!
Odkryj głębię własnego ducha.
Wniknij w głębię świata.

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

W piątek  – świętego Antoniego, opata.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. uczczenie relikwii.

W TYM TYGODNIU DOKOŃCZENIE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W PARAFII:
• W poniedziałek – od godz. 9:00 – Gustofy, Zawodzie i Pierchałówka.
• Wtorek – od godz. 9:00 – Od Państwa Banaś do Państwa Guzików.
• W środę  – od godz. 10:00 – Rodziny w Rynku.
• W czwartek – od godz. 9:00 – Podgronie i Zagródki.
• W piątek – od godz. 9:00 – Chrząszcze, poza wodzie w stronę tartaku do Państwa Kachlów.
• W sobotę – od godz. 9:00 – Mączniaka i dokończenie Mącznego..

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni a w szczególności na ubezpieczenie kościoła, kaplicy i budynków parafialnych oraz opłacenie podatków.

W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej wieczornej na plebani, odbędzie się spotkanie opłatkowe Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Prosimy wszystkich o przybycie.

Rodzinom od numeru: 21 – 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 41 – 60. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Jadwigi Kachel i Pana Józefa Żywczaka.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.