p006sLACHOWICE, DNIA: 29. GRUDNIA 2019 ROKU

"Człowiek jest pielgrzymem całe swoje życie,
Pielgrzymem Absolutu,
podążając ku swemu celowi,
poszukując Boga"
Jan Paweł II.

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy do kościoła i do kaplicy na Kralach na specjalne nabożeństwo o godz. 17:00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

W środę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 16:00.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone za opłatki. Złożono 12.680 zł. Z tej kwoty będzie wypłacane wynagrodzenie dla Pani Organistki.

W tym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
• W poniedziałek od godziny 9:00 - Banasie i w dół ponad tor kolejowy.
• W czwartek od godziny 9:00 - Krzystki i w górę po obu stronach oraz Sobańskie.
• W piątek od godziny 11:00 - Od Państwa Adamków do Państwa Baców.
• W sobotę od godziny 9:00 - Kubieńce Kapałowy Potok do Państwa Pępków.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na niezwykły koncert kolęd wspaniałego artysty Łukasza Darłaka, który odbędzie się 6 stycznia w naszym kościele o godz. 11:00. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na pokrycie koszów leczenia 2,5 - letniego Olafa Malika z Zawoi.

Rodzinom od numeru: 401 - 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 1 - 20. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Kubieniec i Pani Stanisławy Marcak

Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

Jutro o godz. 11:30 w kościele, odbędzie się pogrzeb ś. p. Kazimierza Szczygła lat 76 z osiedla Zagrody. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.