0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

BN 012 48cf7c1205529Lachowice, dnia: 22. grudnia 2019 roku.

Wcielony Bóg leży dzisiaj w żłobie,
a cały świat kontempluje Go w milczeniu.
Oby ludzkość dostrzegła w Nim swojego Zbawiciel
Jan Paweł II

We wtorek - Wigilia i kolejne świąteczne dni. O godzinie: 24:00 w nocy Pasterka w kościele i w kaplicy na Kralach. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na utrzymanie Domów Samotnej Matki.

Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W środę - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia będą jak w każdą niedzielę.

W czwartek Święto Święte Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 10:15 - błogosławieństwo owsa. Składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

W piątek - Święto św. Jana Apostoła.  Po Mszy Świeżej, błogosławieństwo i rozdawanie wina.
W sobotę - przypada święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda.

W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Po Mszy Świętej o godz. 10:15 - błogosławieństwo małych dzieci.

Przygotowanie naszego kościoła do Uroczystości Bożego Narodzenia to trud i wysiłek wielu osób, które łączy troska o odświętny wystrój parafialnej świątyni. Czujemy się zatem zobowiązani, by słowa szczerych podziękowań skierować dziś pod adresem kilkuosobowej grupy wolontariuszy, którzy zbudowali żłóbek betlejemski oraz stworzyli świąteczne dekoracje. Dziękujemy także za ofiarowane nam choinek Państwu Franciszkowi i Irenie Chrząszcz z Lachowic Górnych. Słowa wdzięczności wypowiadamy także pod adresem osób troszczących się o czystość naszej świątyni.

W naszej Parafii w tym tygodniu rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. W obecnej wizycie duszpasterskiej będzie brał udział Ksiądz, 2 ministrantów i tradycyjnie Pan Kościelny, gdyż kolęda jest jego wynagrodzeniem za całoroczną służbę w kościele.

W przyszłym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
• W piątek od godziny 9:00 – Mizioły, Kotliny i Wojtaszki oraz Karczówka do Państwa Wiechów.
• W sobotę od godziny 9:00 – Zagrody, Krale i Buczonka.

Drogim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

Rodzinom od numeru: 381 – 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 401 – 420.  Panu Kazimierzowi Kubieniec z Gustofów, składamy serdeczne Bóg zapłać za wywiezienie bezpłatnie z kontenera betonowego śmieci biodegradowalnych. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: Ś. p. Kamila Dyduch lat 83 z Osiedla Mączne, a w poniedziałek o godz. 11:30 w kościele, odbędzie się pogrzeb Ś. p. Zofii Młyńskiej lat 85 z Osiedla Rynek. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony