0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

adwent 18Lachowice, dnia: 15. grudnia 2019 roku.

Adwentu jest to czas wielkiego oczekiwania
na Chrystusa, na Jego narodzenie,
na Jego wejście do naszego codziennego życia.
Jan Paweł II

Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu - zwaną Niedzielą Radości, źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan, a także zbliżające się Święta.

Trzeci tydzień adwentu poświęcamy rodzinom chrześcijańskim. Zachęcamy więc do gorącej modlitwy za nasze rodziny, aby były Bogiem silne, ostoją wiary, tradycji chrześcijańskiej i patriotycznej. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

Spowiedź święta w naszej parafii odbędzie się we wtorek w godzinach: od 8:30 do 12:00 z krótką przerwą od godziny: 10:00 do 10:30 oraz po południu od godziny: 14:30 do 17:00 z przerwą od godziny: 16:00 do 16:30. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych, aby we wtorek przystąpili do sakramentu pokuty, a nie odkładali spowiedzi na niedzielę i na dni przedświąteczne. Dzieci ze Szkoły Podstawowej przyjdą do spowiedzi świętej o godzinie: 14:30.

Osoby chore lub starsze, które nie mogą wychodzić z domu, mogą przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. w swoim domu w środę od godz. 9:00. Wszystkich chorych i osoby starsze prosimy dziś zgłosić w zakrystii.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 17:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. uczczenie relikwii.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby naszej parafii, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Rodzinom od nr. 361 - 380 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożona ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr. 381 - 400. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Skubel i Pani Teresy Gałuszka.

PZU informuje, że składkę za obowiązkowe ubezpieczenie budynków i OC rolników, odbierać będzie Sołtys po Nowym Roku. Należy zabrać ze sobą druki dostarczone pocztą.

Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Początek strony