0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

10Z016Lachowice, dnia: 10. listopada 2019 roku

Pragnienie, by żyć lepiej,
nie jest niczym złym,
ale błędem jest styl życia,
który wyżej stawia dążenie do tego,
by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć,
nie po to aby bardziej być,
lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.
Jan Paweł II

Jutro Narodowe Święto Niepodległości.
Święto odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 11. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy przed wejściem do kościoła do puszek chrześcijan z różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• Jutro – Święty Marcin z Tours.
• W czwartek – Święty Albert Wielki.
• W sobotę – Święta Małgorzata Szkocka.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii.

Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło i dla najmłodszych Jaś czy Dominik.

Zaplanowana na ten rok renowacji pięciu obrazów stacji drogi krzyżowej została zrealizowana. Obrazy wróciły na swoje miejsce pod oblamkami, jeśli ktoś chce może zobaczyć efekty pracy konserwatorów. Całkowity koszt prac konserwatorskich wyniósł 62.760 zł. udało się pozyskać dotację z urzędu marszałkowskiego w kwocie 30. 300 zł. od konserwatora zabytków 25.000 zł. Żeby te dotacje otrzymać parafia musi mieć tak zwany wkład własny w kwocie 7.460 zł. w związku z tym w przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na ten cel.

W piątek o godz. 17:00 – w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania.

Rodzinom od numeru: 261 – 280 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 281 – 300. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Henryki Kachel.

Początek strony