0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

07Z002Lachowice, dnia: 20.10. 2019 roku

Modlitwa jest niezbędna w życiu
osobistym i w apostolacie.
Nie może być autentycznego
świadectwa chrześcijańskiego bez modlitwy.
Ona jest źródłem natchnienia,
energii, odwagi w obliczu trudności i przeszkód,
Jest źródłem wytrwałości
i mocy podejmowania inicjatywy.
Jan Paweł II

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas.

We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
Po Mszy Św. wieczornej uczczenie relikwii.

Dobiega końca październik.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

W przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Po Mszy świętej o godzinie 10:15 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, będziemy dziękować Bogu w tym dniu za naszą świątynię, w której gromadzimy się na liturgii i przyjmujemy sakramenty.

W przyszłą niedzielę (27. października) zmiana czasu z letniego na zimowy.
Msze święte wieczorne będą o godzinie 17:00.

Zbliża się miesiąc listopad – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W  kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych.

We wtorek od godz. 16:00 do 17:00 w domu Katolickim, odbędzie się zbiórka środków higieny na rzecz hospicjum św. Kamila w Bielsku Białej.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Jutro w Domu Katolickim od godziny 14:00 do 16:00 Parafialny Zespół Caritas będzie wydawać żywność dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Przypominamy, że artykuły spożywcze mogą otrzymać osoby, które zostały zakwalifikowane do tego programu i złożyły stosowne skierowania z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stryszawie.

Rodzinom od numeru: 181 – 200 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 201 – 220. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Kazimierz Sobański lat 81 z Osiedla Mączne. A we wtorek o godz. 11:00 odbędzie się pogrzeb † Franciszka Adamka lat 92 z Osiedla Grzesice. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony