plakat serce pana jezusa 0156LACHOWICE, DNIA 16 CZERWCA 2019

" Zagrody nasze widzieć przychodzi,
i jak się dzieciom Jego powodzi…”

Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jesusa.
Weźmy udział w nabożeństwie czerwcowym lub też osobiście odmawiajmy litanię do Serca Pana Jezusa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
We wtorek - św. Brat Albert Chmielowski.

W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.
Msze święte będą o godzinie: 7:00 - 10:00 - 17:00 w kaplicy, i ostatnia Msza święta o  godzinie 18:00. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na drogę naszej wioski do czterech ołtarzy po Mszy świętej o godzinie 10:00. Wszystkie dzieci z klasy trzeciej i czwartej przyjdą na procesję w strojach liturgicznych. Rodziców dzieci z klasy pierwszej i zerowej prosimy o przygotowanie ich do sypania kwiatów i dzwonienia. Strażaków z Parafii prosimy o zabezpieczenie drogi na czas procesji. Za pobożne uczestnictwo  w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.

Składka na Mszach świętych  w Boże Ciało przeznaczona będzie na budownictwo sakralne. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Informujemy, że podczas Oktawy Bożego Ciała procesje Eucharystyczne wokół kościoła odbywać się będą po Mszy świętej o godzinie 18:00.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca.
Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Również w Boże Ciało o godzinie 19:00 w remizie OSP odbędzie się spotkanie autorskie i promocja książki poświęcona historii naszej parafii. Plakaty ze szczegółami o tym informujące wiszą przy wejściu na teren kościoła. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszają autorzy książki. Na tym spotkaniu będzie również możliwość zakupienia jeszcze książki.

W środę dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszamy serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą w środę o godzinie 8:00 rano. Niech uczestnictwo w tej Mszy Świętej - nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzieży, będzie tym pięknym akcentem wieńczącym trud całorocznej pracy. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić we wtorek od godz. 17:30.

Rodzinom od nr: 241 - 260 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr: 261 - 280. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczewskiej i Pani Heleny Mikołajczyk.

Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu. Modlitwą ogarniamy zmarłych parafian.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Jerzy Kubieniec lat 88 z Lachowic Dolnych. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.