nr-93-jan-pawel-ii-3Lachowice, dnia: 5 maja 2019 roku

Naród ginie,
Gdy znieprawia swojego ducha
Naród rośnie,
Gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza;
Tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć!

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej, adoracja Najświętszego sakramentu i zmiana i zmiana tajemnic różańcowych.

Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Biblia zawiera bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

Przez cały miesiąc gromadzimy się w kościele na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 18:00. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

Jutro - przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
W środę - przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

W przyszłą niedzielę 12 - maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej. Nabożeństwo Pierwszej Komunii Świętej rozpocznie się o godzinie 10:15. Jest to czas szczególnie ważny w życiu naszej parafii i naszych rodzin. Spowiedź święta dzieci z klasy trzeciej i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00.

Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

Rodzinom od numeru: 121 – 140 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 141 – 160.  W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Wojciecha sikory i Pani Janiny Wrażeń.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Jan Dyduch lat 64 z osiedla Rynek. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.