08Z098Lachowice, dnia: 22. kwietnia 2019 roku

Z tego miejsca, gdzie zmartwychwstanie
zostało ogłoszone najpierw niewiastom, a później apostołom,
wzywam usilnie wszystkich członków Kościoła,
aby na nowo przyrzekli posłuszeństwo
Bożemu nakazowi niesienia Ewangelii aż po krańce ziemi.

Dziś - poniedziałek w oktawie Wielkanocy, uroczyście obchodzony w Polsce zarówno w świątyniach, jak i w naszych domach rodzinnych.

Jak już zapowiedziano, dziś w kościołach całej Polski modlitewnie i materialnie wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Najbliższa niedziela to - zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia - obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie - ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 10:15 uczczenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Świętego Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 75. Tydzień Miłosierdzia. W darze na Seminarium Duchowne, możemy składać ofiary pieniężne. A składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby Caritas.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest: „Niedziela” – „Gość Niedzielny” – „Źródło”.

Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Rodzinom od numeru: 81 - 100 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 101 - 120.

W środę o godz. 17:00 - spotkanie dzieci z klasy III przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
W sobotę o godz. 15:00 - w domu Katolickim spotkanie Małego Apostoła.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele w intencji o Miłosierdzie Boże dla całego świata Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.