0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

im 1 277Lachowice, dnia: 14 – kwietnia 2019 roku.

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach,
gdzie ludzie cierpią i konają...na miejscach,
gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Jan Paweł II.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Dziś obchodzimy pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta Msza święta z poświęceniem palm i procesja ku czci Chrystusa Mesjasza Króla o godzinie 10:15.

Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
Uroczysta Msza Święta zwana Wieczerzą Pańską o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, Ciemnicy i Adoracja do godziny 21:00.

Wielki Piątek - dla każdego wierzącego jest dniem szczególnym.
Jest dniem męki i śmierci Zbawiciela. W tym dniu Kościół nie sprawuje ofiary Mszy Świętej. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00 - w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. O godzinie 17:00 - Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18:00. Prosimy, aby na Wielki Piątek oczyścić i odpowiednio przyozdobić wszystkie krzyże na terenie parafii, również na cmentarzu i we własnych domach rodzinnych. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły i na ten dzień nie ma dyspensy. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota - Wigilia Paschalna.
W tym dniu smutek przeplata się z radością. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 18:00. Na Mszę Świętą Wigilii Paschalnej prosimy przynieść świece dobrze zabezpieczone. W tym dniu nasz chrześcijański zwyczaj każe nam przynieść do poświęcenia pokarmy, które spożyjemy w poranek wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w kościele odbędzie się o godzinie: 10:00 - 11:00 - 12:00. W kaplicy na Kralach o godzinie 12:00.

Niedziela - Zmartwychwstania Pańskiego.
O godzinie 6:30 - Procesja Rezurekcyjna. Na procesję prosimy wcześniej oczyścić i przyozdobić feretrony. Dzieci z klasy czwartej niech przyjdą na procesję w strojach liturgicznych, a chłopcy przedszkolni w komżach i z dzwonkami.

W zakrystii są jeszcze baranki na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Przypominamy o tym by parkując samochody przy cmentarzu nie blokować drogi pożarowej wzdłuż płotu cmentarnego do bramy wjazdowej. Prośbę tę ponawiamy na kolejny wniosek Straży Pożarnej.

Rodzinom od numeru: 61 - 80 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w czwartek, rodziny od numeru: 81 - 100. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

Początek strony