0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

TP 015 483e59808b173Lachowice, dnia: 7 kwietnia 2019 roku

Miłość dla chrześcijanina
nie jest jedynie gestem albo ideałem,
Ale - by tak rzec - przedłużeniem
Obecności Chrystusa,
Który składa w darze samego siebie.
Jan Paweł II

Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Krzyże to symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie.

W Wielkim Poście skupmy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd  zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

Za tydzień Niedziela Palmowa, dzień tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy Świętej o godzinie 10:15 – poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Najpiękniejsze palmy, własnoręcznie wykonane zostaną nagrodzone.

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a szczególnie Niedzieli, gdyż w najnowszym numerze zamieszczony jest artykuł o organizowanej w naszej parafii Nocnej Drodze Krzyżowej z Lachowic do Rychwałdu. Tegoroczna edycja Nocnej Drogi Krzyżowej, odbędzie się już w najbliższy piątek 12 kwietnia Mszą świętą w naszym kościele o godz. 20:00 a o godz. 21:00 wyruszy Droga Krzyżowa z Lachowic do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, Pani Ziemi Żywieckiej. Serdecznie zachęcamy parafian o dobrej kondycji do wzięcia w niej udziału.

Rodzinom od numeru: 41 – 60 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 61 – 80.  W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Pani Zofii Kwaśnej i Pani Joanny Leśniak.

Początek strony