0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

16-wielki-post-tridumLachowice, dnia: 31 - marca 2019 roku

Wielki Post jest drogą dynamicznej i twórczej refleksji,
która skłania do pokuty, aby ożywić wolę ewangelicznej służby;
jest drogą miłości, która otwiera dusze wiernych
na braci i zwraca ich ku Bogu.
Św. Jan Paweł II

Informujemy, że od dzisiejszej niedzieli, Msze Święte wieczorne, będą o godz. 18:00.

Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa.
Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17:15 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45.
Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:15.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź Święta pierwszopiątkowa w piątek od godz. 17:00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest „Gości Niedzielny” – „Źródło” – „ Niedziela”.
Dla najmłodszych jest „Jaś” i „Dominik”.
W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.

12 kwietnia 2019 r., w noc z piątku na sobotę, mierząc się ze swoimi lękami i słabościami, ponad 500 osób wyruszy wraz z Jezusem w Drogę Krzyżową. W milczeniu, skupieniu i wspólnej modlitwie, pątnicy pójdą z Lachowic przez Jasną Górkę do Rychwałdu. (24 km). Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 20:00. Po Mszy Świętej o godz. 21:00 wyjście na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapisy nadal trwają.

W środę w kościele spotkanie dzieci z klasy III o godz. 17:00.
W sobotę o godz. 15:00 – w Domu Katolickim spotkanie dzieci „Małego Apostoła”.

Rodzinom od numeru: 21 – 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 41 – 60.
W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Teresy Głuszka i Pani Joanny Leśniak

Dziś o godz. 13:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach zebranie wiejskie, w sprawie wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej. Serdecznie zapraszamy do udziału. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

Początek strony