0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

w post128Lachowice, dnia: 24. marca 2019 roku.

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!
Jan Paweł II

Jutro przypada uroczystość - Zwiastowanie Pańskiego.
Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szczególną formą modlitwy w obronie życia poczętych dzieci jest duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.Serdecznie zachęcamy wiernych, aby podjęli tę piękną współpracę z Dawcą Życia. Szczególnie tę intencję Obrony Życia polecamy istniejącym Różom Żywego Różańca, samotnym, chorym - odmawiającym różaniec. Możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji dziecka poczętego odbędzie się jutro na Mszy Świętej o godzinie 17.00 Na ołtarzach bocznych umieszczone są foldery informacyjne oraz deklaracje Duchowej Adopcji. Serdecznie zachęcamy do zabrania ich dzisiaj.

Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16:15 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45
oraz Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 16:15.

Naszemu parafialnemu Zespołowi CARITAS – „Otwarte Serca”, składamy serdeczne Bóg zapłać za wkład pracy w pozyskanie i rozdysponowanie żywności pozyskanej z Krakowskiej Caritas dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 1 – 20 składamy serdecznie Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 21 – 40. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Ireny Rawickiej i Pani Ireny Skubel.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.

Trwają zapisy na pielgrzymkę parafialną w dniach: od 14 do 16 czerwca tego roku. W planie jest Markowa Muzeum Ulmów - Kalwaria Pacławska - Zamek w Łańcucie - Sanktuarium w Leżajsku - Lublin - Opatów - Święty Krzyż. Koszt 650 zł. w tym wstępy. Ostateczny termin zgłoszeń w kancelarii parafialnej do 14 kwietnia.  Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 300 zł.

Wójt Gminy Stryszawa oraz Sołtys Sołectwa Lachowice, serdecznie zapraszają mieszkańców Sołectwa Lachowice na zebranie wiejskie, w sprawie wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej, które odbędzie się w dniu: 31 marca 2019 roku tj. niedziela o godz. 13:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach.Na zebraniu będzie możliwość dokonania zapisu na egzemplarz ksiązki o historii Lachowic.

Początek strony