0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

nr-89-wielki-post-wielkie-sa-twoje-grzechyLachowice, dnia: 17.03.2019 roku

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!
Będziecie szczęśliwi,
jeśli w każdej sytuacji dacie świadectwo,
że prawdziwie ten człowiek jest Synem Bożym!
Jan Paweł II

Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne.
Módlmy się gorąco o Boże błogosławieństwo w rekolekcjach dla księdza Rekolekcjonisty i dla siebie, byśmy wszyscy dobrze je przeżyli. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu, każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie.

Spowiedź Święta w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek od godz. 8:30 – 12:00 i po południu od godz. 14:30 –  17:00. Z przerwami od godz. 10:00 – 10:30 i od godz. 15:30 – 16:00. Plan rekolekcji jest wywieszony przy ogłoszeniach parafialnych prosimy się z nim zapoznać.

Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16:15 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 oraz Gorzkich Żalach w niedzielę o godz. 16:15.

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.

Jutro – księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, którzy nie przystępują z racji pierwszego piątku. Wszystkich chorych, prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.

Rodzinom od numeru: 401 – 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 1 – 20. W przyszła niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczewskiej i Pani Heleny Mikołajczyk.

Parafialny Zespół „CARITAS” w naszej parafii, prosi osoby objęte pomocą żywnościową o zgłoszenie się do Domu Katolickiego po odbiór kolejnej dostawy żywnościowej jutro w godzinach od: 14:00 do 16:00. Prosimy o zabranie ze sobą dużych opakowań i przybyć własnym środkiem transportu, gdyż ilość otrzymanych produktów będzie duża.

Początek strony