0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

09250Lachowice, dnia: 10.03.2019 Roku

Wielki Post każdego roku jawi się nam
jako czas sprzyjający wzmożeniu modlitwy i pokuty,
otwierając serce na pokorne przyjęcie woli Bożej.
Jan Paweł II.

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu.
Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 16:15 w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 oraz Gorzkich Żalach o godzinie 16:15. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na wystrój i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

Informujemy wszystkich parafian, że od przyszłej niedzieli w naszej parafii odbędą się Wielkopostne Rekolekcje. Czas modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem, otwarcia się na Słowo Boże i łaskę Chrystusa. Prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i już dziś tak  zaplanować swoje  zajęcia, by w tych rekolekcjach uczestniczyć. Módlmy się gorąco w ciągu najbliższych dni o Boże błogosławieństwo w rekolekcjach dla księdza rekolekcjonisty i dla siebie, abyśmy wszyscy przez dobre ich odprawienie pojednali się z Bogiem i powrócili do źródeł i fundamentów życia chrześcijańskiego.

Poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci klasy III przygotowujących się do pierwszej komunii świętej, będzie w środę na wieczornej Mszy świętej.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 17:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. uczczenie relikwii.

Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, składając dobrowolną ofiarę do puszek.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni a w szczególności na pokrycie kosztów związanych z zabezpieczeniem kościoła przed włamaniem i pożarem, które wynosi ponad 1.800 zł. kwartalnie.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiary złożone za baranki są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Krakowskiej czyli  na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym.

Rodzinom od numeru: 381 – 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 401 – 420. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Kot i Pana Jerzego Gwiżdża.

Informujemy, że parafia organizuje pielgrzymkę w dniach: od 14 do 16 czerwca tego roku. W planie jest Markowa Muzeum Ulmów - Kalwaria Pacławska - Zamek w Łańcucie - Sanktuarium w Leżajsku - Lublin - Opatów - Święty Krzyż. Koszt 650 zł. w tym wstępy. Zapisy w kancelarii parafialnej.  Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 300 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a wszystkim parafianom, gościom i solenizantom, życzymy zdrowia i wiele łask Bożych. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu, niech nam wszystkim Miłosierny Bóg błogosławi.

Początek strony