0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

2233Lachowice: 3.03.2019 roku

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.
To wezwanie, rozbrzmiewające na początku
przepowiadania Jezusa,
Wprowadza nas w czas wielkopostny,
Który należy w szczególny sposób poświęcić
nawróceniu i odnowie,
Modlitwie, postowi i dziełom miłosierdzia.
Jan Paweł II.

Dziś zakończenie 40 – godzinnego nabożeństwa adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy na adorację rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież i starszych. Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, pogłębiajmy naszą osobistą i wspólnotową kontemplację.

Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu.
Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze święte z obrzędem poświęcenia i posypania głów popiołem będą w środę o godzinie 7:00 – rano i o godzinie 17:00. W kaplicy na Kralach o godzinie 16:00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, co do ilości i jakości. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

W piątek o godzinie 16:15 – odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale o godz. 16:15 – i tak będzie przez cały Wielki Post.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Jutro  – św. Kazimierz Królewicz, Patron Archidiecezji Krakowskiej.

Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet.
Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

Rodzinom od nr: 361 - 380 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od nr: 381 - 400. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Barzyckiej i Pani Julii Pająk.

W przyszła niedzielę, składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
Zachęcamy do zabierania z kościoła prasy katolickiej.

Początek strony