0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

p006sLACHOWICE, DNIA: 30. GERUDNIA 2018 ROKU

"Człowiek jest pielgrzymem całe swoje życie,
Pielgrzymem Absolutu,
podążając ku swemu celowi,
poszukując Boga"
Jan Paweł II.

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy do kościoła i do kaplicy na Kralach na specjalne nabożeństwo o godz. 17:00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.  

We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej w piątek od godz. 16:00.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne na Mszy Świętej o godz. 10:15 błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody. Zebrane tego dnia ofiary na tacę są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Za ofiarność serdeczne Bóg zapłać.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone za opłatki. Złożono 12.680 zł. Z tej kwoty będzie wypłacane wynagrodzenie dla Pani Organistki.

W tym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
• W środę od godziny 9:00 - Banasie i w dół ponad tor kolejowy.
• W czwartek od godziny 9:00 - Krzystki i w górę po obu stronach oraz Sobańskie.
• W piątek od godziny 11:00 - Od Państwa Adamków do Państwa Baców.
• W sobotę od godziny 9:00 - Mącznianka i dokończenie Mącznego.
• W poniedziałek od godziny 9:00 - Kubieńce Kapałowy Potok do Państwa Pępków.

W przyszła niedzielę na Mszy Św. o godz. 10:15 - dzieci, które brały udział w roratach odbiorą drobne upominki.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:15 – Grupa Apostolska Gaudeamus, serdecznie zaprasza na koncert kolęd i pastorałek.

Rodzinom od numeru: 181 - 200 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 201 - 220. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Rawickiej i Pani Ireny Skubel.

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

Początek strony