0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

BN 012 48cf7c1205529Lachowice, dnia: 23. grudnia 2018 roku.

Wcielony Bóg leży dzisiaj w żłobie,
a cały świat kontempluje Go w milczeniu.
Oby ludzkość dostrzegła w Nim swojego Zbawiciel
Jan Paweł II

Jutro – Wigilia i kolejne świąteczne dni. O godzinie: 24:00 w nocy Pasterka w kościele i w kaplicy na Kralach. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na utrzymanie Domów Samotnej Matki.

Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

We wtorek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia będą jak w każdą niedzielę.

W środę Święto Święte Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 10:15 – błogosławieństwo owsa. Składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

W czwartek - Święto św. Jana Apostoła.  Po Mszy Świeżej porannej, błogosławieństwo i rozdawanie wina.
W piątek, przypada święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda.

W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Po Mszy Świętej o godz. 10:15 – błogosławieństwo małych dzieci.

Przygotowanie naszego kościoła do Uroczystości Bożego Narodzenia to trud i wysiłek wielu osób, które łączy troska o odświętny wystrój parafialnej świątyni. Czujemy się zatem zobowiązani, by słowa szczerych podziękowań skierować dziś pod adresem kilkuosobowej grupy wolontariuszy, którzy zbudowali żłóbek betlejemski oraz stworzyli świąteczne dekoracje. Dziękujemy także za ofiarowane nam choinek Państwu Tertesie i Janowi Matusik z Lachowic Dolnych. Słowa wdzięczności wypowiadamy także pod adresem osób troszczących się o czystość naszej świątyni.

W naszej Parafii w tym tygodniu rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. W obecnej wizycie duszpasterskiej będzie brał udział Ksiądz, 2 ministrantów i tradycyjnie Pan Kościelny, gdyż kolęda jest jego wynagrodzeniem za całoroczną służbę w kościele.

W przyszłym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
• W czwartek od godziny 9:00 – Mizioły, Kotliny i Wojtaszki oraz Karczówka do Państwa Wiechów.
• We piątek od godziny 9:00 – Chrząszcze, poza wodzie w stronę tartaku do Państwa Kachlów.
• W sobotę od godziny 9:00 – Zagrody, Krale i Buczonka.

Drogim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

Rodzinom od numeru: 161 – 180 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 181 – 200. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczewskiej i Pani Heleny Mikołajczyk.

Początek strony