0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

7-adwentLachowice, dnia: 10. grudnia 2018 roku

Maryja pełna łaski, Dziewica Niepokalana, przez całe życie
pozostawała całkowicie otwarta na Boga,
w doskonałej zgodzie z Jego wolą - także w momentach
trudnych, z których najtrudniejsze były te,
które przeżyła na Kalwarii, u stup krzyża.
Jan Paweł II.

Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 17:00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W środę - św. Łucja, dziewica i męczennica.
• W czwartek - św. Jana od Krzyża.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

Na ołtarzach bocznych są do nabycia świece Caritas. Całkowity dochód ze sprzedaży tych świec oddajemy Caritas na pomoc ubogim dzieciom.

W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży stanowi wynagrodzenie dla Pani organistki.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni a w szczególności na pokrycie opłaty za prąd z kościoła, kaplicy i domu katolickiego.

Rodzinom od numeru: 121 - 140 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 141 - 160. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Barzyckiej i Pani Julii Pająk.

W przyszła niedzielę po każdej Mszy św. przy kościele, odbędzie się kiermasz z ozdobami świątecznymi. Zebrana kwota ze sprzedaży zostanie przeznaczona na rzecz osób niepełnosprawnych z Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego z Juszczyna i Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kukowa.

Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności † Roman Kubieniec lat 52 z Osiedla Mizioły. A we wtorek o godz. 11:30 w kościele odbędzie się pogrzeb † Haliny Mól lat 81 z osiedla Grzesice. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony