0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

adwent 04Lachowice, dnia: 2 grudnia 2018 Roku

„Pan jest blisko, radujmy się…”
Jan Paweł II

Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godzinie: 17:00, ze specjalną oprawą liturgiczną zwłaszcza dla dzieci. Na pierwszych roratach dzieci otrzymają specjalne materiały roratnie.

We wtorek, przypada św. Barbary o godz. 12:00 Msza Św. w int. górników.
W czwartek, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa.
W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele w całej Polsce, odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

Na ołtarzach bocznych i przy stoliku w drugiej części kościoła przy gazetach są do nabycia caritasowe świece, dzieło wigilijnej pomocy dla biednych dzieci. Świecę tę należy zapalić na Wigilijnym Stole jako znak Miłości wobec drugiego człowieka.

Zbliża się czas świąteczny więc nadchodzi pora by zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o zaopatrywanie się w opłatki na stół wigilijny w zakrystii. Można to uczynić  przed i po każdej Mszy świętej. Kupno poświęconych opłatków w naszym kościele jest wyrazem więzi z parafią, a także odpowiedzialności za oprawę muzyczną Mszy i uroczystości kościelnych, ponieważ dochód z ofiar za opłatki przeznaczony będzie na  pokrycie kosztów zatrudnienia Pani Organistki. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych,  Pani Organistka nie będzie brała udziału w wizycie duszpasterskiej tzw. kolędzie - złożone ofiary za opłatki niech będą wyrazem wdzięczności wszystkich parafian za jej piękną i potrzebną służbę. W zeszłym roku udało się zebrać z ofiar za opłatki 11.500 zł. Tak więc w minionym roku zebrana kwota wystarczyła na opłacenie Jej wynagrodzenia do sierpnia. Od września, pozostałe miesiące wynagrodzenie było wypłacane ze składek niedzielnych. Mając na uwadze bardzo wysokie koszty utrzymania naszego parafialnego  kościoła, tym bardziej prosimy, aby każda rodzina zaopatrzyła się w naszym kościele w opłatki, które są jednym z ważniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli zależy nam by utrzymać w naszej parafii organistę to podejdźmy do tego wszyscy bardzo odpowiedzialnie i ze zrozumieniem. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zostaną poświęcone Opłatki Wigilijne.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek od godz. 16:00.

Ochotnicza Straż Pożarna w naszej parafii, jak co roku roznosi o tej porze do naszych domów kalendarze na rok 2019. Przyjmijmy te kalendarze życzliwie.

Zbliżają się święta, tradycyjnie chcemy udekorować kościół choinkami. Dziękujemy wszystkim którzy w poprzednich latach ofiarowali drzewka do kościoła. Zwracamy się z ogromną prośbą gdyby w tym roku ktoś inny mógł przekazać choinki ze swojego lasu na wystrój świąteczny kościoła, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Prosimy o informację w tym tygodniu w zakrystii.

Rodzinom od numeru: 101 – 120 składamy serdeczny Bóg zapłać, za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 121 – 140. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Janusza Zyzańskiego i Pani Barbary Wątroba.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Źródła, Gościa Niedzielnego, Niedzieli czy Idziemy nadal w promocyjnej cenie 2 zł. Dla prenumeratorów są Cuda i łaski Boże oraz Arka a także dla najmłodszych Jaś czy Dominik.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

Początek strony