0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

listopad wszystkich swietych 8Lachowice, dnia: 18 listopada 2018

Wczoraj do ciebie nie należy.
Jutro niepewne...
Tylko dziś jest twoje.
Jan Paweł II

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
We wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
W środę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
W czwartek –  św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Dziś po każdej Mszy świętej zapowiadana zbiórka do puszek na pomoc ubogim, na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Naszemu parafialnemu Zespołowi CARITAS – „Otwarte Serca”, składamy serdeczne Bóg zapłać za wkład pracy w pozyskanie i rozdysponowanie żywności pozyskanej z Krakowskiej Caritas dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii a Firmie Sużyw z Suchej Beskidzkiej za bezpłatne przywiezienie tej żywności z Krakowa do Lachowic. Bóg zapłać.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę, na zakup oleju opałowego do domu Katolickiego i zakup węgla na plebanię oraz abonament w sieci za stronę internetową parafii, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 61 - 80 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 81 - 100.

Informujemy, że parafia otrzymała decyzję starosty suskiego który na wniosek PKP wyraził zgodę na wycinkę wszystkich drzew znajdujących się w odległości 15 metrów od osi torów, chodzi o drzewa znajdujące się na cmentarzu przy linii kolejowej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Źródła, Gościa Niedzielnego, Niedzieli czy Idziemy nadal w promocyjnej cenie 2 zł. Dla prenumeratorów są Cuda i łaski Boże oraz Arka a także dla najmłodszych Jaś czy Dominik.

W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Jadwigi Kachel i Pana Wojciecha Sikory.

Początek strony