07Z007Lachowice, dnia: 16.09.2018 Roku

Błogosław, Boże, rolnika dłoni
Nie dopuść nigdy nań głodu.

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu dożynek. Wszystkim obecnym na dzisiejszej uroczystości: Parafianom i gościom składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

Dziś po Mszy Świętej wieczornej w Domu Katolickim, spotkanie wszystkich uczestników parafialnej pielgrzymki do Wilna. Potrzebny będzie dowód osobisty oraz trzeba będzie dokonać kolejnej wpłaty 480 zł.

We wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.
W piątek – Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
W sobotę – Błogosławionej Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby naszej świątyni a w szczególnie na spłatę długu, który mamy wobec firmy od Zakopanego, która wymieniała gonty na naszym kościele na tak zwanych oblamkach. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu w trzecią środę miesiąca kolejna nowenna miesięcy przed setną rocznicą odzyskania niepodległości.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii.

Rodzinom od numeru: 301 – 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz na zewnątrz kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 321 – 340. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Pana Jerzego Gwiżdża i Pani Marii Adamczewskiej.

Dziś o godz. 13:00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lachowicach zebranie wiejskie.
Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.