06Lachowice, dnia: 26. sierpnia 2018 roku

Jakżeż łatwo byłoby wymienić
Błędy popełnione w przeszłości i te,
Które wciąż trwają i świadczą o niedowartościowaniu rolnictwa,
Które stało się terenem nieprzemyślanych eksperymentów,
Braku zaufania, a nawet dyskryminacji.
A rolnicy to przecież nie tylko ci, którzy karmią, ale także ci,
Którzy stanowią element stałości i trwania.
Jan Paweł II.

Dziś Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Już dziś podziękujemy dobremu Bogu za piękne, szczęśliwe wakacje i poprosimy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.

W poniedziałek, 3 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godzinie 8:00 rano zapraszamy do kościoła przedszkolaków, dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Dzieci z klasy zerowej i pierwszej przyjdą na Msze świętą z tornistrami, książkami i innymi przyborami szkolnymi, które poświęcimy po Mszy świętej. Niech wszystkim dzieciom idącym do szkoły zawsze towarzyszy nasza modlitwa i błogosławieństwo.

W sobotę w 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź święta pierwszopiątkowa i na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek od godz. 16:30.

W TYM TYGODNIU PRZYPADA:
• W środę - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
• W sobotę - błogosławionej Bronisławy, dziewicy.

Jak pewnie Drodzy Parafianie zauważyliście wróciły z pracowni konserwatorskiej dwa obrazy, III i VIII stacji Drogi Krzyżowej znajdującej się pod oblamkami. Te dwa były najbardziej zniszczone i efekt pracy konserwatorskiej można zobaczyć, bo już wiszą na swoich miejscach. Koszty renowacji tych obrazów pokrył  nasz rodak. Ks. Wiesław Popielarczyk, za co mu serdecznie dziękujemy, bo kwota nie była mała. Pozostałe obrazy będą odnawiane w miarę pozyskiwania dotacji o które parafia będzie się starać, bądź od sponsorów jeśli takowi się znajdą, a do czego gorąco zachęcamy.

Rodzinom od numeru: 241 - 260 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 261 - 280. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

Ksiądz Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski, serdecznie zaprasza na doroczną Pielgrzymkę Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 9. września tego roku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 9:00 przy stacji „U Piłata”. A o godz. 11:00 będziemy uczestniczyć w Mszy świętej o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin naszej Archidiecezji.