0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

2183Lachowice, dnia: 1. lipca 2018 roku

" Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi. "
Jan Paweł II

Dziś pierwsza lipcowa niedziela.
Po Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• We wtorek, św. Tomasz Apostoł.
• W piątek, bł. Maria Teresa Ledóchowska.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17:00.

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” – słowa te są hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki z Jasnej Górki na Jasną Górę w dniach od 6 – 11 sierpnia. Zapisy do 30 lipca w naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze.

Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Wszystkim wyjeżdżającym i przyjeżdżającym do naszej parafii życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W przyszłą niedzielę  8 – lipca w naszej parafii o godz. 17:00 w ramach X Beskidzkiego Festiwalu muzyki organowej i kameralnej, odbędzie się koncert organowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.

Rodzinom od numeru: 81 – 100 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 101 – 120. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Heleny Mikołajczyk i Pani Ireny Rawickiej.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Stefania Stanik Mendyk lat 83 z Osiedla Mączne. A jutro o godz. 14:00 w kościele, odbędzie się pogrzeb † Józefy Młyńskiej lat 93 z Osiedla Mączne. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony