0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

11Z021Lachowice, dnia: 24. czerwca 2018 roku

Módlmy się, aby wiara Piotra i Pawła
 umacniała nasze wspólne świadectwo i sprawiła,
że będziemy gotowi - w razie potrzeby
nawet na męczeństwo.
Jan Paweł II

Dziś przypada - Uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W piątek 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Odpust. Msze Święte będą o godz. 7:00, 9:00, 18:00. Uroczysta suma odpustowa będzie o godzinie: 11:00. W kaplicy na Kralach o godz. 17:00. Spowiedź św. przed odpustem w środę od godz.  od 17:00. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Na procesję prosimy o przystrojenie feretronów. Dzieci z klasy trzeciej i czwartej niech przyjdą na procesję w strojach liturgicznych. Zapraszamy Poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców dzwoniących na cześć Pana Jezusa. Niech ten dzień odpustu, będzie świętem całej naszej wspólnoty parafialnej.

Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.

Informujemy, wszystkich parafian, że w miesiącach wakacyjnych w lipcu i sierpniu nie będzie w niedziele Mszy Świętej o godzinie: 11:45.

Za ofiary złożone w ubiegła niedziele na spłatę długu za gonty zebrano kwotę 4.860 zł. i dodatkowa jedna rodzina złożyła ofiarę 1.000 zł. w kancelarii. Wszystkim za wielką ofiarność dziękujemy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Rodzinom od numeru: 61 - 80 składamy serdecznie Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 81 - 100.  W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Jerzego Gwiżdża i Pani Marii Adamczowskiej.

Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Agata Zyzańska lat 84 z Osiedla Rynek. Módlmy się  w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony