0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Schowek01Lachowice, dnia: 20. maja 2018 roku

"Tylko Chrystus może uciszyć lęk człowieka.
patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów!
On jest waszym nieodłącznym przyjacielem."
Jan Paweł II

Dziś na Mszy świętej o godzinie 10:15 dzieci z klasy czwartej będą uroczyście obchodzić pierwszą rocznicę Komunii Świętej.  Módlmy się za te dzieci, aby wzrastały w wierze oraz w łasce u Boga i ludzi.

Jutro w poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Msze Święte będą o godzinie: 7:00  i o godz. 18:00. W kaplicy na Kralach o godzinie: 17:00.

Dziś w kościele na Jasnej Górce o godzinie: 15:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji o opiekę Matki Najświętszej nad całą naszą parafią.

Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, uczestnicząc w nabożeństwach majowych. Serdecznie zachęcamy do ich udziału: dzieci, młodzież, dorosłych.

W piątek - wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża.
W czwartek - przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W sobotę - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W sobotę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18:00 podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

Informujemy, że są jeszcze wolne 4 miejsca na parafialną pielgrzymkę w dniach od 26-30 września 2018 roku. Docelowo pielgrzymka prowadzi do Wilna do Matki Bożej Ostrobramskiej a także śladami siostry Faustyny na Litwie. Po drodze w Polsce nawiedzimy Jasną Górę, Toruń, Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Sokółkę i Świątynię Opatrzności  w Warszawie.

Rodzinom od nr: 381 - 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr: 401 - 420. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Jadwigi Kachel i Pana Wojciecha Sikory.

W przyszła niedziele po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka do puszek na zorganizowanie turnusu wypoczynkowo - rehabilitacyjnego dla grupy osób niepełnosprawnych. Grupa działa przy parafii w Suchej Beskidzkiej i tworzą ją osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich, o kulach oraz osoby z upośledzeniem umysłowym.

Wójt Gminy Stryszawa oraz Sołtys Sołectwa Lachowice, zapraszają mieszkańców Lachowic na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 26. maja 2018 roku tj. w sobotę o godz. 16:00 w budynku OSP Lachowice.

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

Początek strony