0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

06210Lachowice, dnia: 6 - maja 2018 roku

Nie bójcie się,
otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi
i Jego zbawczej władzy!
Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian - dorosłych, młodzież i dzieci do licznego uczestniczenia w nabożeństwach majowych.

Jutro rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje, tak zwane Dni Krzyżowe. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli,  o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Oprócz Eucharystii sprawowanej w kościele udamy się procesyjnie o godz. 17:30 - do krzyża i tam będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i siły dla ciężko pracujących.

W poniedziałek, wtorek i w czwartek o godz. 16:00 w kościele, odbędzie się spotkanie liturgiczne dzieci z klasy trzeciej, przygotowujących do Pierwszej Komunii Świętej.

We wtorek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W przyszłą niedzielę 13 - maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej. Nabożeństwo Pierwszej Komunii Świętej rozpocznie się o godzinie 10:15. Jest to czas szczególnie ważny w życiu naszej parafii i naszych rodzin. Spowiedź święta dzieci z klasy trzeciej i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00.

Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w przyszła niedzielę na godz. 18:00 na pierwsze w tym roku uroczystości fatimskie. Rozpoczęcie o godzinie 18:00 - Mszą Świętą, następnie modlitwy fatimskie, różaniec pokutny i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece dobrze zabezpieczone przed kapaniem. Intencje na tę Mszę świętą prosimy składać w zakrystii. Składka na Mszy Świętej tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę a także ofiary w kancelarii i na konto parafii składamy serdeczne Bóg zapłać. W sumie złożono kwotę 7.840 zł. Kolejne składki na pokrycie kosztów ostatniej inwestycji wymiany gontów na sobotach ogłosimy w następnych miesiącach. Za waszą wielką ofiarność, każdy gest i zrozumienie serdecznie dziękujemy.

Rodzinom od numeru: 341 - 360 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 361 - 380. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Anny Baca i Pani Stanisławy Bałazy.

Początek strony