0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

nr-93-jan-pawel-ii-3Lachowice, dnia: 29 - kwietnia 2018 roku

W tym jakże szczególnym miesiącu,
biegnijmy do przydrożnych kapliczek,
klęknijmy w domu przed Jej Wizerunkiem,
pójdźmy wreszcie na nabożeństwo,
aby wyśpiewać Jej Litanie.
bł. Jan Paweł II

Dziś piąta niedziela Wielkanocy.
Dziś przypada święto Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy.
Dziś też rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Stanisława.

We wtorek 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej.
Codziennie będziemy gromadzić się o godz. 18:00 – wokół ołtarza na Eucharystii, po której będziemy odprawiali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. W czasie nabożeństw majowych będziemy się modlić szczególnie za Ojca Świętego Franciszka, i Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych o liczny udział w tych nabożeństwach majowych. We wtorek - wieczorem pierwsze nabożeństwo majowe z procesją.

Dzień 1 maja - to także Święto Pracy.
Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo Świętego Józefa Rzemieślnika obejmujemy wszystkie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

W czwartek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze Święte, będą jak w każdą niedzielę. W tym dniu obchodzimy też święto Polonii i Polaków za granicą.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Serdecznie zapraszamy na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godzinie 18:00.
Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek od godziny 17:00.

W czwartek – św. Floriana, męczennika.

Miło nam poinformować o bardzo ciekawym projekcie Państwa Marii i Mariusza Słowińskich, którego celem jest wydanie w formie papierowej, bogato ilustrowanej monografii historycznej na temat naszej miejscowości. Wydanie papierowe jednak, jak opisują Państwo Słowińscy w serwisie PolakPotrafi.pl, wymaga sporego nakładu finansowego stąd w formie przedpłaty zbierają pieniądze na ten cel. Warto także wspomnieć, że Państwo Słowińscy zadeklarowali przekazanie całego zysku z wydania książki na cele renowacji i utrzymania naszego kościoła, w szczególności pieniądze pozyskane z tej publikacji zostaną wykorzystane na renowację Drogi Męki Pańskiej pod sobotami.Wszystkich interesujących się historią naszej miejscowości i parafii, a także chcących wesprzeć ten pomysł zachęcam do zapoznania się z przygotowanymi materiałami w serwisie PolakPotrafi.pl.

Trwają zapisy na pielgrzymkę parafialną w dniach od 26-30 września 2018 roku. Docelowo pielgrzymka prowadzi do Wilna do Matki Bożej Ostrobramskiej a także śladami siostry Faustyny na Litwie. Po drodze w Polsce nawiedzimy Jasną Górę, Toruń, Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Sokółkę i Świątynię Opatrzności  w Warszawie. Koszt pielgrzymki to 980 zł. i 30 Euro. Szczegóły znajdują się w gablocie parafialnej. Zapisy do 31 maja w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł.

Ksiądz proboszcz z Huciska składa serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na rozbudowę kościoła w Hucisku. Składka wyniosła 3.480 zł.

Na dzień 4 maja 2018 r. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji.

Rodzinom od Numeru: 321 - 340 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 341 - 360.W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Józefy Młyńskiej i Pana Wojciecha Sikory.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Michalina Kubasiak lat 88 z Osiedla Zagródki. A we wtorek o godz. 13:30 w kościele, odbędzie się pogrzeb † Tadeusza Sobańskiego lat 74 z Lachowic Górnych. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony