0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

caloroczny 03Lachowice, dnia: 22 - kwietnia 2018 roku

W tym jakże szczególnym miesiącu,
biegnijmy do przydrożnych kapliczek,
klęknijmy w domu przed Jej Wizerunkiem,
pójdźmy wreszcie na nabożeństwo,
aby wyśpiewać Jej Litanie.
Św. Jan Paweł II

Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

Jutro będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty.

Wszystkim tym, którzy w Tygodniu Miłosierdzia, złożyli ofiary pieniężne na Seminarium Duchowne składamy serdeczne Bóg zapłać.

Informujemy wszystkich parafian, że w ostatnim tygodniu zakończyliśmy kolejny etap prac wymiany gontów na naszym kościele na tzw. sobotach. W ten sposób całe oblamki pokryte są nowymi łatami i nowym gontem. Gonty zostały zakonserwowane odpowiednim środkiem. Od strony zachodniej koniczne było wykonanie nowej konstrukcji sobót (nowe krokwie) aby wyprowadzić je do pionu gdyż chyba każdy widział, jak bardzo były już pochylone. Udało się to zrobić ale oczywiście większym wkładem pracy i kosztów. W związku z powyższym w przyszła niedzielę składka na Mszach Świętych przeznaczona będzie na pokrycie kosztów z tym związanych. Parafia do zapłaty ma 35 tyś zł. Wójt Gminy obiecał dotację w wysokości 10 tyś. zł. Pozostałą część czyli 25 tyś. zł. musimy spłacić wykonawcy, który zdaniem Konserwatora Zabytków wykonał te prace bardzo dobrze. Liczymy za zrozumienie i każdy dobry gest parafian którzy włączą się w tę ważną inwestycję dla naszego zabytkowego parafialnego kościoła

Pan Piotr który organizował już wcześniej pielgrzymki, na prośbą księdza proboszcza przygotował propozycję pielgrzymki w dniach od 26-30 września 2018 roku dla naszej parafii. Docelowo pielgrzymka prowadzi do Wilna do Matki Bożej Ostrobramskiej a także śladami siostry Faustyny na Litwie. Po drodze w Polsce nawiedzimy Jasną Górę, Toruń, Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Sokółkę i Świątynię Opatrzności  w Warszawie. Koszt pielgrzymki to 980 zł. i 30 Euro. Szczegóły znajdują się w gablocie parafialnej. Zapisy do 31 maja w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł.

Rodzinom od numeru: 301 - 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz  za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 321 - 340. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pani Stanisławy Marcak.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: † Krzysztof Chrząszcz lat 58 z Lachowic Górnych oraz † Kazimierz Kubieniec lat 75 z Osiedla Karówka. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony