0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

JezuMilosierdziaLachowice, dnia: 8 kwietnia 2018 roku

„W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój,
a człowiek szczęście,
Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
Jan Paweł II

Dziś II niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Dziś po Mszy świętej   o godzinie 10:15 uczczenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i  relikwii Świętego Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny oraz zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu.

Dziś rozpoczynamy 74. Tydzień Miłosierdzia.
W darze na Seminarium Duchowne, możemy składać ofiary pieniężne.

W TYM TYGODNIU PATROMNUJE NAM:
W piątek – Święty Marcin I, papież i męczennik.

Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zachęcamy wiernych, aby podjęli  tę piękną współpracę z Dawcą Życia. Szczególnie tę intencję Obrony Życia polecamy istniejącym Różom Żywego Różańca, samotnym, chorym - odmawiającym różaniec. Na ołtarzach bocznych umieszczone są foldery informacyjne oraz deklaracje Duchowej Adopcji. Serdecznie zachęcamy do zabrania ich dzisiaj.

Za tydzień, trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem X Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego.

Wyjazd pielgrzymów do Ziemi Świętej w środę o godz. 6:30 z pod Domu Strażaka.
Kancelaria parafialna od 11 do 18 kwietnia b.r. będzie nieczynna.

W przyszła niedzielę w naszej parafii, będziemy gościć księdza proboszcza z parafii Hucisko, który wygłosi do nas Słowo Boże a ofiary z tacy z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na rozbudowę Kościoła w Hucisku.

Również w przyszła niedzielę do naszej parafii przybędzie Grupa Apostolska z Parafii Bieńkówka, która na Mszy Świętej o godz. 10:15 i 11:45, swoim bogatym śpiewem ubogaci liturgię Mszy Świętej, a po Mszy Świętej będzie zbierać wolne datki do puszek przed kościołem na wyjazd tejże grupy na spotkanie z Ojcem Świetnym Franciszkiem w Panamie Podczas Światowych Dni Młodzieży.

Serdecznie zapraszamy małżonków, jak i wszystkich przygotowujących się do małżeństwa na spotkanie rejonowe, które odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku w parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:15 prelekcją na temat „miłość małżeńska jest wierna i wyłączna”. Następnie o godz. 18:00 odprawiona zostanie Msza św., po której przewidziana jest modlitwa narzeczonych, małżeństw i rodzin przed Najświętszym Sakramentem.

Wychodząc z kościoła prosimy zakupić prasę religijną.

Rodzinom od numeru: 261 – 280 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 281 – 300.
W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Franciszek Kozik lat 74 z Lachowic Dolnych. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony