0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

08Z098Lachowice, dnia: 2. kwietnia 2018 roku

Z tego miejsca, gdzie zmartwychwstanie
zostało ogłoszone najpierw niewiastom, a później apostołom,
wzywam usilnie wszystkich członków Kościoła,
aby na nowo przyrzekli posłuszeństwo
Bożemu nakazowi niesienia Ewangelii aż po krańce ziemi.
Jan Paweł II

Dziś - poniedziałek w oktawie Wielkanocy, uroczyście obchodzony w Polsce zarówno w świątyniach, jak i w naszych domach rodzinnych. Ufamy, że spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym przyczyni się do pogłębienia naszej więzi z Bogiem i członkami rodziny, w tym także z chorymi i osobami w podeszłym wieku.

Jak już zapowiedziano, dziś w kościołach całej Polski modlitewnie i materialnie wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Najbliższa niedziela to - zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia - obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie - ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 10:15 uczczenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Świętego Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 74. Tydzień Miłosierdzia. W darze na Seminarium Duchowne, możemy składać ofiary pieniężne. A składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby Caritas.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w piątek od godz. 17:00. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania  w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest: „Niedziela” – „Gość Niedzielny” – „Źródło” – „Idziemy” nadal w promocyjnej cenie 2 zł.

Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie... To motto towarzyszyło uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – nocnej wędrówki z Lachowic do Rychwałdu w dniu: 23 marca 2018. Drogę Krzyżową z Lachowic do Rychwałdu przemierzyło pieszo, nocą prawie 650 osób. Wszystkim, tym którzy uczynkiem, dobrym słowem i modlitwą wsparli to wielki dzieło i towarzyszyli idąc za Chrystusem składamy z serca płynące Bóg zapłać.

W przyszła niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:45 – spotkanie liturgiczne dzieci z klasy III przygotowujących się do I – Komunii Świętej.
W piątek o godz. 17:00 – zapraszamy do Domu Katolickiego wszystkie chętne dziewczynki do śpiewania w scholii parafialnej od klasy III wzwyż.

Rodzinom od numeru: 241 - 260 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 261 - 280. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele w intencji o Miłosierdzie Boże dla całego świata Róże: Pani Teresy Gałuszka i Pani Janiny Kubieniec.

Początek strony