0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

im 1 277Lachowice, dnia: 25 – marca 2018 roku.

Bądź pozdrowiony krzyżu, gdziekolwiek się znajdujesz,
w polach, przy drogach, na miejscach,
gdzie ludzie cierpią i konają...na miejscach,
gdzie pracują, kształcą się i tworzą.
Jan Paweł II.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Dziś obchodzimy pamiątkę triumfalnego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta Msza święta z poświęceniem palm i procesja ku czci Chrystusa Mesjasza Króla o godzinie 10:15.

Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
Uroczysta Msza Święta zwana Wieczerzą Pańską o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, Ciemnicy i Adoracja do godziny 21:00.

Wielki Piątek - dla każdego wierzącego jest dniem szczególnym.
Jest dniem męki i śmierci Zbawiciela. W tym dniu Kościół nie sprawuje ofiary Mszy Świętej. W Godzinie Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00 - w gronie rodzinnym odmówmy Koronkę. O godzinie 17:00 - Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18:00. Prosimy, aby na Wielki Piątek oczyścić i odpowiednio przyozdobić wszystkie krzyże na terenie parafii, również na cmentarzu i we własnych domach rodzinnych. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły i na ten dzień nie ma dyspensy. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota - Wigilia Paschalna.
W tym dniu smutek przeplata się z radością. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 18:00. Na Mszę Świętą Wigilii Paschalnej prosimy przynieść świece dobrze zabezpieczone. W tym dniu nasz chrześcijański zwyczaj każe nam przynieść do poświęcenia pokarmy, które spożyjemy w poranek wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w kościele odbędzie się o godzinie: 10:00 - 11:00 - 12:00. W kaplicy na Kralach o godzinie 12:00.

Niedziela - Zmartwychwstania Pańskiego.
O godzinie 6:30 - Procesja Rezurekcyjna. Na procesję prosimy wcześniej oczyścić i przyozdobić feretrony. Dzieci z klasy czwartej niech przyjdą na procesję w strojach liturgicznych, a chłopcy przedszkolni w komżach i z dzwonkami.

W zakrystii są jeszcze baranki na stół wielkanocny. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
Za ofiary składane w ubiegła niedziele na tacę na potrzeby naszego kościoła, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Ofiara wyniosła 2748 zł. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiarę na utrzymanie porządku na cmentarzu parafialnym. Widać, że ci parafianie rozumieją jak niełatwym i kosztownym jest utrzymanie cmentarza w należytym porządk.

W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

Rodzinom od numeru: 231 - 240 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła w czwartek, rodziny od numeru: 241 - 260.W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Rawickiej i Pani Ireny Skubel.

Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

Początek strony