0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

TP 015 483e59808b173Lachowice, dnia: 18 marca 2018 roku

Miłość dla chrześcijanina
nie jest jedynie gestem albo ideałem,
Ale - by tak rzec - przedłużeniem
Obecności Chrystusa,
Który składa w darze samego siebie.
Jan Paweł II

Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Krzyże to symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie.

W Wielkim Poście skupmy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd  zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.

Za tydzień Niedziela Palmowa, dzień tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy Świętej o godzinie 10:15 – poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Najpiękniejsze palmy, własnoręcznie wykonane zostaną nagrodzone.

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest „Gości Niedzielny” – „Idziemy” – „Źródło” – „ Niedziela” a w niej artykuł o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Lachowic do Rychwąłdu. Dla najmłodszych jest „Jaś” i „Dominik”.

W środę kolejny dzień szczególnej modlitwy za Ojczyznę.

23 marca 2018 r., w noc z piątku na sobotę, mierząc się ze swoimi lękami i słabościami, ponad 500 osób wyruszy wraz z Jezusem w Drogę Krzyżową. W milczeniu, skupieniu i wspólnej modlitwie, pątnicy pójdą z Lachowic przez Jasną Górkę do Rychwałdu. (35 km). Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 20:00. Po Mszy Świętej o godz. 21:00 wyjście na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapisy nadal trwają.

Jutro w Domu Katolickim od godziny 14:30 do 16:00 Parafialny Zespół Caritas będzie wydawać żywność dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Przypominamy, że artykuły spożywcze mogą otrzymać osoby które zostały zakwalifikowane do tego programu w okresie jesiennym ubiegłego roku oraz te które w późniejszym czasie złożyły stosowne skierowania z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stryszawie.

Rodzinom od numeru: 201 – 230 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 231 – 240.  W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczewskiej i Pani Heleny Mikołajczyk.

Początek strony