16-wielki-post-tridumLachowice, dnia: 11 - marca 2018 roku

Wielki Post jest drogą dynamicznej i twórczej refleksji,
która skłania do pokuty, aby ożywić wolę ewangelicznej służby;
jest drogą miłości, która otwiera dusze wiernych
na braci i zwraca ich ku Bogu.
Św. Jan Paweł II.

Dziś, czwarta niedziela Wielkiego Postu.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, oraz w drodze krzyżowej.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 17:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. uczczenie relikwii.

W najbliższą sobotę, 17 marca o godz. 17:00 przybędzie do naszej parafii ks. infułat Jakub Gil i udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. Bierzmowanie jest to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, który uzdalnia chrześcijanina do odważnego wyznawania wiary, świadczenia o niej i stawania w jej obronienie, gdy pojawi się taka konieczność. Zapraszamy młodzież i ich rodziny oraz świadków bierzmowania do naszej świątyni w sobotę już na godz. 16:30. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji młodzieży, która przystąpi do Bierzmowania. Jeśli ktoś z rodziców lub świadków nie skorzystał ze spowiedzi rekolekcyjnej, będzie taka okazja w piątek od godz. 16:00.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni a w szczególności na ubezpieczenie kościoła, kaplicy, organistówki, domu katolickiego i plebanii oraz podatek.

Rodzinom od numeru: 181 – 200 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 201 – 230. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii kot i Pana Jerzego Gwiżdża.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.