nr-89-wielki-post-wielkie-sa-twoje-grzechyLachowice, dnia: 25.02.2018 roku

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!
Będziecie szczęśliwi,
jeśli w każdej sytuacji dacie świadectwo,
że prawdziwie ten człowiek jest Synem Bożym!

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.

Informujemy wszystkich parafian, że od przyszłej niedzieli w naszej parafii odbędą się Wielkopostne Rekolekcje. Czas modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem, otwarcia się na Słowo Boże i łaskę Chrystusa. Prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i już dziś tak  zaplanować swoje  zajęcia, by w tych rekolekcjach uczestniczyć. Módlmy się gorąco w ciągu najbliższych dni o Boże błogosławieństwo w rekolekcjach dla księdza rekolekcjonisty i dla siebie, abyśmy wszyscy przez dobre ich odprawienie pojednali się z Bogiem i powrócili do źródeł i fundamentów życia chrześcijańskiego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16:00.
Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania zamiast w I – piątek miesiąca, będzie we wtorek w czasie rekolekcji.

Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 16:15 i w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11:45, odprawiamy Drogę Krzyżową a w niedziele o godzinie 16:15 Gorzkie Żale. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tace na ogrzewanie budynków parafialnych plebani i domu katolickiego. Składka wyniosła 2869 zł.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest: „Niedziela” – „Gość Niedzielny” – „Źródło” – „Idziemy” nadal  w promocyjnej cenie 2 zł.

Ważnym miejscem w parafii jest cmentarz – miejsce wiecznego spoczynku naszych bliskich zmarłych. Wymaga on szacunku, zachowania porządku i stałej troski. Dlatego bardzo prosimy, aby tak jak w ubiegłych latach w terminie poboru pierwszej raty podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości u Sołtysa w wyznaczonych dniach w tym tygodniu złożyć dobrowolną ofiarę na utrzymanie porządku na parafialnym cmentarzu. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie cmentarza, wywóz śmieci oraz koszty związane z utrzymaniem czystości na cmentarzu. Ze względu na to, że cmentarz nasz znajduje się w bezpośredniej bliskości kościoła spoczywa na nas szczególny obowiązek dbania  o jego właściwy wygląd. Jest on tym samym wizytówką całej naszej wspólnoty parafialnej. Miło jest nam słyszeć jak przyjeżdżający goście doceniają waszą troskę o to miejsce pochówku bliskich. Przy tej okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom i gościom, za ofiarność, zrozumienie i dotychczasową troskę o wygląd naszego cmentarza poprzez solidną segregację śmieci na naszym cmentarzu.

Rodzinom od numeru: 141 – 160 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 161 – 180. W przyszła niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Agaty Zyzańskiej i Pani Zofii Barzyckiej.

Jutro o godz. 11:30 w kościele odbędzie się pogrzeb ś.p. Michaliny Kalmuk lat 82 z osiedla Rynek a o godz. 13:30 w kościele odbędzie się pogrzeb ś.p. Stanisława Kasiorkiewicza lat 56 z Osiedla Mączne. Módlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wieczny. Amen.