0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

BN 013 48cf7f78d8518Lachowice, dnia: 14. stycznia 2018 Roku.

Wypłyń na głębię!
Zawierz Chrystusowi, pokonaj słabość i zniechęcenie,
i na nowo wypłyń na głębię!
Odkryj głębię własnego ducha.
Wniknij w głębię świata.
Jan Paweł II

Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

W środę – świętego Antoniego, opata.
W piątek – świętego Józefa Sebastiana Pelczara.
W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. uczczenie relikwii.

W TYM TYGODNIU PORZĄDEK WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W PARAFII:
• W poniedziałek – od godz. 9:00 – Kubieńce Kapałowy Potok do Państwa Pępków.
• Wtorek – od godz. 9:00 – Grzesice od Państwa Adamków do Państwa Baców.
• W środę  – od godz. 9:00 – Karówka i Lasiki do szkoły.
• W czwartek  – od godz. 9:00 – Laliki i Mączne.
• W piątek – od godz. 9:00 – Od Państwa Banaś do Państwa Guzików.
• W sobotę – od godz. 9:00 – Mącznianka i dokończenie Mącznego.
• W poniedziałek – od godz. 9:00 – Od Państwa Głodów do Państwa Jędrzejaków i Kubasiaków.

W niedzielę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni a w szczególności na prąd z kościoła, kaplicy, plebani i Domu Katolickiego.

Rodzinom od numeru: 21 – 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 41 – 60. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.

W przyszła niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 – poświęcenie i rozdanie książeczek dzieciom klasy trzeciej przygotowujących się do I – Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie liturgiczne dla tych dzieci.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: † Ilona Pałasz z osiedla Grzesice, † Zofia Kubieniec z Osiedla Buczonka. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony