0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

im 1 128Lachowice, dnia: 7. stycznia 2017 roku.

Chrzest Chrystusa jest pierwszą tajemnicą światła
dla Maryi i dla całego Kościoła.
Niech będzie też światłem na drodze każdego chrześcijanina.
Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:
• Jutro - od godz. 9:00 - Banasie i w dół ponad tor kolejowy.
• We wtorek - od godz. 9:00 - Od Państwa Adamków do Państwa Baców.
• W środę - od godz. 9:00 - Krzystki i w górę po obu stronach oraz Sobańskie. 
• W czwartek - od godz. 9:00 - Podgronie i Zagródki.
• W piątek - od godz. 9:00 - Od Państwa Majewskich do Państwa Bogaczów.
• W sobotę - od godz. 9:00 - Od Pani Hanusiak w stronę Leśniczówki, mostu kolejowego oraz Bogacze.
• W poniedziałek - od godz. 9:00 - Kubieńce Kapałowy Potok do Państwa Pępków.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

Są jeszcze wolne miejsca na kwietniową parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Tych którzy już się zapisali prosimy o to by pilnowali kolejnych wpłat na konto organizatora a także zadbali o to aby mieli ważny paszport przynajmniej do grudnia 2018 roku.

Rodzinom od numeru: 1 - 20 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 21 - 40. W przyszłym tygodniu odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Teresy Gałuszka i Pani Janiny Kubieniec.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w  szczególności do nabywania tygodnika „Idziemy” w cenie 2 zł.

Z przykrością informujemy, że w środę 3 stycznia nasza Pani Organistka uległa wypadkowi samochodowemu, w którym poważnie uszkodziła lewą rękę. Czeka ją skomplikowany zabieg i długa rehabilitacja. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia  i do pracy w naszym kościele. Zapewniamy o modlitwie.

Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom wszystkim życzymy zdrowia i łask Bożych. Niech trwają w nas owoce sakramentu Chrztu Świętego, bo przecież jesteśmy dziećmi umiłowanymi naszego Boga Ojca.

We wtorek o godzinie 13:30 w kościele, odbędzie się pogrzeb ś.p. Zofii Kubieniec z Osiedla Buczonka. Módlmy się w jej intencji: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a swiatłośc wiekuista niechaj jej świec, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony