0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

702LACHOWICE 26. LISTOPADA 2017

Na początku trzeciego tysiąclecia,   
odnawiając swą nadzieję
na ostateczne nadejście Królestwa Bożego,
przygotowując je dzień po dniu
we własnym wnętrzu,
w środowisku społecznym,
którego część stanowimy,
jak również w historii świata.
Jan Paweł II.

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi.

Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10:15 – wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, i akt zawierzenia siebie, kościoła i świata Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w piątek od godz. 15:30.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

Dziś po Mszy Świętej wieczornej – krótkie spotkanie Duszpasterskie Rady Parafialnej na plebanii.

Naszemu parafialnemu Zespołowi CARITAS – „Otwarte Serca”, składamy serdeczne Bóg zapłać za wkład pracy w pozyskanie i rozdysponowanie żywności pozyskanej z Krakowskiej Caritas dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii a Firmie Sużyw z Suchej Beskidzkiej za bezpłatne przywiezienie tej żywności z Krakowa do Lachowic. Bóg zapłać.

W poniedziałek 4 grudnia, z racji przypadającego wspomnienie św. Barbary o godz. 12:00 w czasie Mszy Świętej, będziemy polecać Bożej opatrzności wszystkich naszych górników, emerytów i rencistów oraz zmarłych górników z naszej parafii

Rodzinom od numeru: 301 – 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 321 – 340.  W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Józefy Młyńskiej i Pana antoniego Dyducha.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Źródła, Gościa Niedzielnego, Niedzieli czy Idziemy nadal w promocyjnej cenie 2 zł. Dla prenumeratorów są Cuda i łaski Boże oraz Arka a także dla najmłodszych Jaś czy Dominik.

Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

We wtorek o godz. 11:00 w kościele odbędzie się pogrzeb ś.p. Anny Chrząszcz lat 83 z Lachowic Górnych. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Początek strony